Akce
HOME|
CHATA|
SAUNA|
GALERIE|
CENY|
REZERVACE|
GOLF|
ZIMA|
LÉTO|
KONTAKTY|
PARTNEŘI|
  Kontaktní informace
Fotografie k obsahu

Fojtka, Vláčilova ulice, č.p. 31

50°48´47.1"N 15°05´21.8"E

poslední dům v ulici i obci při vstupu do Jizerských hor v nadmořské výšce 465 m.n.m.
vzdálenost od golfového hřistě Ypsilon je 1 km.

vzdálenost
do Liberce 12 km (centrum)
na okraj Liberce 6 km 
od dálnice 7 km
exit Stráž nad Nisou (obchvat), směr Frýdlant v Čechách

Kontakty:
Vanc Petr
telefon:
+420 777 709 709
e-mail
petrvanc@seznam.cz


Vancová Radka
telefon
+420 725 293 310
e-mail:
radkavancova@seznam.cz

www.chatagolf.cz


mapa

L y ž e

běžecké

a sjezdové

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Při příznivých sněhových podmínkách je možno naskočit na běžky ihned u chaty a cca 40 min. budete stoupat na vrchol Brdo, tam se již napojíte na Jizerskou magistrálu. Například na Šámalovu chatu na Novou louku to je na běžkách rekreačním tempem od Chaty Golf cca 1,5 hodiny (přibližně 7,5 km, ale nejdříve 3 km do kopce). Zde si dáte určitě něco k jídlu, moc dobře tu vaří.

Běžecké tratě

Odkaz na jejich stav - úpravu

http:// bilestopy.cz/cs/jizerskehory/jizerskamagistrala

a aktuální stav je zveřejňován na

www.jizerskaops.cz

Sněhové podmínky potom na

http:// www.kamzasnehem.cz/bezky/jizerske-hory/.

V případě horších sněhových podmínek je nástup na Jizerskou magistrálu ze Smědavy (18 km) nebo z Bedřichova (14 km). Prochází tu Jizerské magistrála a z Bedřichova také pravidelně startuje legendární závod Jizerská 50, informace získáte na www.jiz50.cz/.

Bedřichov je komfortní rodinný skiareál s přehlednými a rovnými sjezdovkami. Plocha svahu je stoprocentně zasněžována, pravidelně upravována rolbami a nejdelší tratě jsou od čtyř do devíti večer osvětleny. Půlkilometrový svah s převýšením sto metrů je ideální pro rekreační sjezdové lyžování. Příznivé podmínky areálu využívá i lyžařská škola pro všechny věkové kategorie. Bedřichov je vyhledávaným střediskem i díky možností kombinace sjezdového lyžování s výlety na běžkách.  

V areálu je osm vleků a lyžuje se většinou bez front a čekání. Ceny jsou odstupňovány podle doby lyžování, takže nikdy neplatíte víc než je třeba. Nejvýhodnější i nejpohodlnější je koupě handsfree karty, protože body, které nestačíte projezdit, jsou platné po celou sezónu. Podrobný ceník naleznete na www.lyzovani-jizerske-hory.cz/bedrichov/cenik.php. Hned u vleků je řada občerstvení a restaurací, včetně pizzerie. Parkování na dvou parkovištích přímo pod sjezdovkami je zdarma.   

Liberec - Areál Ještěd (pro zdatnější lyžaře) vzdálený 16 km, podrobné informaca na www.skijested.cz 

a nově vybudované středisko na Javorníku (pro rekreační lyžaře) ve shodné vzdálenosti od Chaty Golf.

Javorník je sportovně - rekreační areál. Nachází se v Libereckém kraji, u Liberce, v obci  Jeřmanice, na svazích vrcholu Javorník (680 m n.m.) . Obří sud Jeřmanice - Javorník byl vybudován v roce 2010. Nabízí bobovou dráhu a lyžařské středisko.

Lyžařské středisko Javorník - Jeřmanice

Obří sud Jeřmanice - Javorník. Nabízí jednu klasickou sjezdovku dlouhou 900 m a jednu skicrossovou trať. Přepravu zajišťuje moderní čtyřsedadlová lanovka. Ta je dlouhá 800 m a dokáže přepravit 2003 osob za hodinu. Sloužit má i v letních měsících. Zdejší lanová dráha disponuje jedním vozem na přepravu osob upoutaných na vozíku. Součástí lyžařského areálu je i dětský 80 m dlouhý provázkový vlek, skipark, lyžařská škola, půjčovna lyžařského vybavení a možnost občerstvení. Bobová dráha je dlouhá 1100 m. Je tak nejdelší trubkovou bobovou dráhou v České republice. Zároveň jde také o jednu z nejnovějších bobových drah v zemi. Má 13 velkých zatáček a větší počet menších zatáček a umělých vln. Bobová dráha má vlastní vlek o délce 550 metrů pro dopravu na horní stanici. K dispozici je celkem 39 dvoumístných bobů, které jsou vybaveny odstředivou brzdou, která nepovolí vyšší rychlost než je 45km/h. V areálu se konají oficiální i neoficiální závody.

Doprava - Obří sud Jeřmanice - Javorník je snadno dostupný z rychlostní komunikace R 35, která vede mezi Prahou a Libercem. Před Libercem musíte odbočit na  Jeřmanice. V areálu je parkoviště pro 160 aut.  

Polsko - Swieradow (30 km od Chaty Golf, do 30 min. jízdy automobilem)

S ohledem na současný těžkopádný rozvoj, lépe řečeno na stagnaci lyžařských center v Jizerských horách, zní jako senzace informace o úspěšné dostavbě nejmodernější lanovky z produkce renomované rakouské firmy Doppelmayr na polské straně hraničních hor. Pozoruhodné zařízení spolu se sjezdovou tratí představuje jednu z významných investic soukromého kapitálu, realizovanou nad Lázněmi Swieradow. Plánovaná dostavba se sice zpozdila, ale slavnostnímu zahájení provozu v prosinci  2008 již nic nestálo v cestě. Žluté, osmimístné odpojitelné kabinky by měly zvládat předpokládaný nápor zájemců o sjíždění 2,5 km dlouhé, až 50 m široké sjezdovky vinoucí se v několika sklonech severním zalesněným svahem Jizerského Stogu (1105 m n.m.). Ze vztahu výškového rozdílu 375 m k uvedené délce lze odvodit, že se rozhodně nejedná o exponovanou, strmou trasu. Na své si zde tedy přijde nejširší okruh lyžařů bez vrcholných ambic, carveři holdující požitkům z dlouhých řezaných oblouků i družstva žáků, ať už trénujících, nebo závodících.

Samotný povrch trati nebyl před zahájením sezóny rozhodně ideální. Následkem rozsáhlých terénních úprav se jednalo o obnaženou kamenitou zeminu, na jejíž dostatečné zatravnění nebude rozhodně stačit jedno jaro a léto, ale instalace zasněžovací technologie po obou stranách koridoru dává naději na vytvoření solidních podmínek i při slabších sněhových srážkách. Pokud se pak podaří instalovat ve stejném rozsahu umělé osvětlení, bude Swieradow disponovat jednou z nejdelších osvětlených sjezdovek v Evropě.                    
   Copyright © 2008 Chatagolf.cz   GDPR
Versoft.cz tvorba www www.Versoft.cz