Akce
HOME|
CHATA|
SAUNA|
GALERIE|
CENY|
REZERVACE|
GOLF|
ZIMA|
LÉTO|
KONTAKTY|
PARTNEŘI|
  Kontaktní informace
Fotografie k obsahu

Fojtka, Vláčilova ulice, č.p. 31

50°48´47.1"N 15°05´21.8"E

poslední dům v ulici i obci při vstupu do Jizerských hor v nadmořské výšce 465 m.n.m.
vzdálenost od golfového hřistě Ypsilon je 1 km.

vzdálenost
do Liberce 12 km (centrum)
na okraj Liberce 6 km 
od dálnice 7 km
exit Stráž nad Nisou (obchvat), směr Frýdlant v Čechách

Kontakty:
Vanc Petr
telefon:
+420 777 709 709
e-mail
petrvanc@seznam.cz


Vancová Radka
telefon
+420 725 293 310
e-mail:
radkavancova@seznam.cz

www.chatagolf.cz


mapa

C h a t a

Objekt byl zkolaudován v roce 2009 jako rodinný dům s jednou bytovou jednotkou o velikosti 2+kk a příslušenstvím. Je celodřevěný, opláštěný palubovými obklady vnějšími a vnitřními s tepelnou izolací. Okna jsou dřevěná atypická, systém Euro, dveře jsou dřevěné masivní s obložkovými zárubněmi, podlaha v přízemí je s dlažbou, v podkroví plovoucí. Topení je lokální elektrickými přímotopy, kombinované v přízemí s podlahovým elekro rozvodem, v koupelně je teplovodní řebřík s elekro spirálou, vše je možné nastavovat pomocí termostatů, TUV je z elektrického bojleru. V koupelně je sprchový kout, WC a umyvadlo se skříňkou.

Rodinný domek je obdélníkového půdorysu a jeho základní rozměry jsou 9x5,5 m. Hlavní vstup do objektu je ze SV strany do menší chodby se schodištěm do podkroví, kde jsou dvě ložnice, jedna menší o rozměrech 3,5x2,3m se dvěma postelemi umístěných při stěnách do písmene L. Druhá větší ložnice s manželskou postelí je o rozměru 3,5x4,7m, má vstup na terasu s výhledem na západ, a to do údolí Fojtky, na Spálený a Lysý vrch Albrechtického hřbetu s větrnými elektrárnami a zříceninou mlýnu. V přízemí je obytná místnost s krbovými kamny, kuchyňským a jídelním koutem. V domě je možnost bezdrátového WiFi připojení k Internetu. Kuchyň je vybavena elektrickou troubou, sklokeramickou deskou se dvěma plotnami, myčkou, lednicí a rychlovarnou konvicí. Je zde kompletní základní kuchyňské nádobí. Z kuchyně  je vstup do koupelny a technické místnosti pod schodištěm. Z obývacího pokoje, který má rozdílnou výšku podlahy oproti kuchyni, je vstup do přístavby se šatnou, která je umístěna pod terasou v podkroví, přes kterou je možné vyjít na zahradu.

Rekapitulace

1.NP (přízemí) - zádveří se schodištěm do podkroví, obývací pokoj s kuchyňským koutem, koupelna, jídelna, chodba, šatna.

2.NP (podkroví) - chodba, 2x pokoj, lodžie (terasa).

Saunadomek byl postaven v červnu 2015, je obdélníkového tvaru o rozměrech 2,5 x 4 m, v pravé části je umístěna rohová infrasauna pro čtyři osoby (takto je nabízena výrobcem, my doporučejem, pro větší pohlodlí, saunování ve dvou, max. třech), naproti s oknem do lesa. Výhled umožňuje ještě větší relaxaci. Vlevo na půdorysu 2,5 x 2 m je odpočívárna se dvěma lehátky, ty jsou pouze pro vnitřní užití (jejich používání na zahradě je zakázáno). Celý objekt je zateplený s vytápěním jako v rodinném domě, přímotopné - elektřinou. Vnější osvětlení je spínáno venkovním pohybovým čidlem, na vnějších i vnitřních stěnách je několik zásuvek na 230V. 

Vše je rovněž zřejmé z fotogalerie ve Webovém obsahu GALERIE, podrobný popis ve Webového obsahu SAUNA.

 

Rady pro užívání Chaty

Elektřina (rozvadeč vč. popisu jističů je hned za vstupními dveřmi vlevo), systém HDO s nízkým a vysokým tarifem (v elektroměru na měřidlu označeno T1 a T2). 

(Účtujeme 6,50 Kč/kWh).

Vytápěnípřímotopné a podlahové. Od roku 2022 systém HDO pozbyl podstatu zavavedením shodného tarifu od dodavatele energií (doporučujeme šetrné a účelné používání, týdenní spotřeba v zimě může být i 300 kWh, "rekord je 600 kWh", v chladnějším období mimo zimu do 200 kWh, v létě běžně do 100 kWh). Vše je možné ovládat termostaty (pro každé podlaží samostatně), návody jsou v chatě. Přímotopy mají také samostatný termostat, na stupnici hodnota (III) vyjadřuje teplotu 21-22 °C. V době ovládání přes společný termostat je nutné ten na radiátoru nastavit na maximum. V koupelně je topný žebřík se samostatným manuálním termostatem.

Koupelna – při sprchování je nutné skleněné dveře přivřít za lištu směrem do sprchového koutu, jinak voda stéká po skle do prostoru koupelny a někdy i vytéká do kuchyně. V takovém případě Vás žádáme o vytření prostor, aby se zbytečně nepodmáčely dřevěné prvky. Také žádáme o větrání těchto prostor po vysprchování, jedná se o dřevostavbu, které vlhkost příliš nepomáhá.

Na WC je prkénko s automatickým spouštěním, proto na něj při zavírání netlačte, nepřidržuje se ani před pádem (ale asi znáte).

Média WiFi – službu zajišťujeme přes společnost Vodafone. Router je umístěný v objektu. Bohužel se jedná o omezený tarif, u přenosných routerů to poskytovatel služeb neumožňuje. Celkem je volných 60 GB/ 1 měsíc (vždy k čtvrtému v měsíci), tzn. přibližně 15 GB na týden. Další GB je možné dokoupit za poplatek operátora (dle aktuálního sazebníku 2022 je to cca 50,-Kč/ 5 GB). Spotřebu dat je možné zjistit na dotaz přes aplikaci vlastníka.

Kuchyň – varná deska, je nutné přidržet prst na značce s klíčem do doby, než bude pojistka odblokována (dioda u klíče zhasne), po té je nutné přidržet tlačítko vlevo od klíče do doby, než se sepnou ovladače plotýnek (digitální číslice), dvě plotýnky je možné ovládat opět dotykově pomocí poloh (+, -), vše bez většího tlaku, reaguje na tělesnou teplotu.

Trouba – ovládaní je popsáno u jednotlivých knoflíků (ze shora - časovač, teplota, a rozsah výhřevu).

Myčka – popis je opět u ovládacího prvku (manuál by měl být také pod dřezem), nutné vsunout pouze tabletu a nastavit program podle znečištění.

Kávovar Dolce Gusto – kapsli (někdy zůstanou, musíte si ale koupit) umístěte do pouzdra, to zasuňte a stlačte. Takto je připraven. Po překapání kapsle (na jednu kávu) je nutné ovládací tlačítko posunou opět na střed. Po ukončení je také nutné vypnout spínač, který je umístěný v dolní části na boku (kávovar se sám nevypíná, ani při přípravě kávy).

Gril(venkovní) – teplovodní. Nádoba je opatřena topeništěm v dolní části, zde je možné roztopit oheň dřevem (samozřejmě i pomocí dřevěného uhlí a dřevěných briket) tak, že odepnete tři spony a horní část sundáte. Po roztopení opět nasadíte a zajistíte sponami proti posunutí. Do lavoru, který je uprostřed, musíte vždy natočit vodu!! V případě, že nechcete grilovat s vodou, je nutné lavor vyjmout! Horní část ale není nutné sundávat, pro přikládání jsou zde umístěna dvířka. Výhodou sundání je možnost roztopení grilu většími kusy dřeva běžně nasbíraného v lese. Dolní rošt v grilu je na maso, horní na zeleninu (standard), když to roztopíte více, doporučujeme využít horní rošt, nebo odklopit poklop.

Krbová kamna (vnitřní) – topíte pouze suchým dřívím (vlastní zajištění... spadaných suchých větví je v okolním lese "LČR" dost a do prům. 8 cm zdarma, sekyrka a pilka jsou v dřev. domečku před chatou), v zimě (samozřejmě i v létě) jsou k dispozici dřevěné brikety (cena dle nákupu, aktualizovaná v ceníku, viz. záložka), vytopí bez problému celý objekt. V nádobách u krbu je vždy podpalovač a sirky. U kamen je koš na dříví (někdy zůstane naplněný od předchozích ubytovaných). Po ukončení pobytu je nutné popel vynést (k dispozici je plechový kýbl, můžete ho nechat před chatou, když je naplněný a popel vyhaslý, je možné ho vysypat na určené místo, kam ukládáme také posekanou trávu) a sklo otřít pomocí čističe na sklo (je v technické místnosti pod schodištěm).

Voda – ze studny (dle rozboru kojenecká). Vodovodní ventil je umístěn rovněž v gabionové stěně nad objektem (je zde i hadice). U grilu je voda ze studánky, i ta by měla být pitná, ale není rozbor, takže nedoporučujeme. Na mytí je samozřejmě vhodná.

Úklid a odpadky – prostory jak vnitřní, tak i vnější (upozorňujeme především na případné exkrementy po zvířecích miláčcích) předáváte ve stavu, v kterém jste je převzali (všechny úklidové prostředky jsou v technické místnosti pod schodištěm), při neuklizení si účtujeme částku ve výši 500,-Kč, podle způsobu znečištění až 1.000,-Kč. Zdůrazňujeme, nechceme se dohadovat na konci pobytu. Půjčujeme Vám náš dům, žádné služby v rámci pronájmu neposkytujeme.

Tam, kde jsou dlažby, chodí návštěvníci (někteří) v botách (bez přezouvání), do horního podlaží ale v přezůvkách (doporučujeme, aby se zamezilo poškrábání plovoucích podlah, dřevěného schodiště a znečištění kobercových schodnic).

K tomuto objektu je přidělena "modrá popelnice s třemi čísly" umístěná cca 100m pod objektem (v zatáčce). Kontejnery pro tříděný odpad jsou v obci na dvou místech (nejblíže na konečné BUS linky, na začátku Vláčilovi ulice).

Vratná kauce– 3.000,-Kč. Vratná za předpokladu, že nebude nic poškozené. Případné poškození (čehokoliv) žádáme vždy nahlásit včas pro případné rychlé odstranění, nebo zajištění nápravy. Jde nám především o to, aby tím nebyli znevýhodněni noví návštěvníci.

Ovládání oken a balkonových dveří– výplně otvorů jsou opatřeny Euro-kováním, tzn. ovládací klika v poloze dolů ve směru křídla (zavřeno), uprostřed, tj. kolmo na křídlo (otevřeno), nahoru ve směru křídla (možnost vyklopení). Ovládejte vždy šetrně, při poškození okna a balkonových dveří (na balkon a zahradu) by kauce ve výši  3.000,-Kč rozhodně nestačila.

Dřevěná pergola– obdélníkového půdorysu 3,5 x 4 m s dřevěnou podestou 3 x 3 m. Na podestě je umístěn zahradní stůl s lavicemi. Pergola je opatřena osvětlením a zásuvkou na 230V. Při deštích je možné nad kleštinami roztáhnout plachtu, která je pevně přikotvená v zadní části a pomocí gumových napínacích řemínků je možné jí vypnou nad celou plochu tak, aby se dala užívat i při nepřízni počasí.

Dětský zahradní domek– jsou v něm "kromě hraček" dvě lehátka, sekera na dříví, pila, plachta a řetěz se zámkem pro zajištění kol před krádeží (kola jsou běžně návštěvníky opřena o zadní stěnu objektu, zakryta plachtou a uzamčena řetězem). V případě, že máte hodnotnější sportovní vybavení, je možné jej umístit do odpočívárny saunadomku, ale je nutné dbát vyšší opatrnosti, aby nedošlo k poškození podlahy příp. stěn, infrasauny apod. (jako ochranu poskytneme textilii a stojánek na kolo). V případě užívání domku dětmi, je nutné veškeré předměty umístit mimo tento prostor, aby nedošlo ke zranění.

Trampolína– Marimex 366 opatřená všemi bezpečnostními prvky výrobce. Při skocích na trampolíně je nutné dodržovat všech bezpečnostních pokynů. Na trampolíně se může pohybovat pouze jedna cvičící osoba. Vždy by měla být v blízkosti přítomna druhá, která dohlíží na skákajícího na trampolíně. Každý užívající by měl znát bezpečnostní pokyny a těmi se i řídit. Uživatel musí znát základní pravidla při skocích a dopadech. Cvičení na trampolíně je spojováno s mnoha riziky spojenými nejenom s vypadnutím mimo ochranné sítě (k čemuž by nemělo dojít, ale rozhodně se o ně ani neopíráme). Újmu na zdraví může způsobit i dopadová plocha, a to přesto, že je odpružená. Rozhodně nedoporučujeme provádět jakékoliv přemety ve vzduchu (v případě, že nejste gymnasta). 

Užívání trampolíny je pouze na vlastní nebezpečí. Za případné zranění neneseme žádnou zodpovědnost !!!

Přejeme Vám příjemné prožití dnů strávených v našem zařízení a především v Jizerských horách a okolí. Snažili jsme se zaznamenat pokud možno vše, co zajímá běžné návštěvníky. Řada informací je na našich www stránkách www.chatagolf.cz. Samozřejmě jsme Vám také k dispozici na mobilních číslech (níže uvedených), v případě, že jsme doma, tak 20 m od Vás (objektu).

Petr a Radka Vancovi, +420 734 397 516 - Petr, +420 725 293 310 - Radka

Ještě na závěr …… chata Golf je NEKUŘÁCKÁ, proto zde také nejsou popelníky.

Děkujeme Vám za respektování našich požadavků.
   Copyright © 2008 Chatagolf.cz   GDPR
Versoft.cz tvorba www www.Versoft.cz